SCHEMA FÖR KURSEN LAU150 |
BLOCK C |
Må 19/11 | 9.00 - 10.00 | Introduktion | IPD, Stora Hörsalen |
10.15 - 11.45 | Föreläsning: J. Brzezinski | IPD, Stora Hörsalen | |
13.00 - 15.00 | Projektdiskussion | C1 - C6 i respektive: | |
B351, D249, C250, C350, C352, C353 | |||
Ti 20/11 | 8.00 - 9.30 | Projektval | C5 i MD8, C6 i MD10 |
10.15 - 11.45 | Föreläsning: J. Bärmark & M. Martinsson | Artisten, konsertsalen | |
13.00 - 15.00 | Projektval | C1 - C4 i respektive: | |
FL10, FL12, ML5, ML6 | |||
Ons 21/11 | 10.15 - 11.45 | Föreläsning: R. Säljö | IPD, Stora Hörsalen |
13.00 - 14.30 | Seminarium: Kommunikation/Konst | C5 i D249 (B. Friberg), C6 i D354 (G.-B. Jansson) | |
14.45 - 16.15 | Seminarium: Konst/Kommunikation | C5 i D249 (G.-B. Jansson), C6 i D354 (B. Friberg) | |
To 22/11 | |||
Fre 23/11 | 8.15 - 11.30 | Seminarier: matematik | C1 - C6 i respektive: |
J. Häggström, P. Klein, A. Öhgren, J. Brzezinski | FL13, FL72, FL61, FL64, FL10, FL11 | ||
13.00 - 14.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C1 ArtistenA308 (G. Gårdfeldt) | |
15.00 - 16.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C2 Artisten A308 (G. Gårdfeldt) | |
Må 26/11 | |||
Ti 27/11 | 8.15 - 11.30 | Seminarier: matematik | C1 - C6 i respektive: |
J. Häggström, P. Klein, A. Öhgren, J. Brzezinski | B355, C152, B156, B158, B350, B351 | ||
13.15 - 15.00 | Föreläsning: L. Browning | IPD, Stora Hörsalen | |
Ons 28/11 | 8.15 - 9.45 | Seminarium: Kommunikation/Konst | C3 i C350 (B. Friberg), C4 i C351 (G.-B. Jansson) |
10.15 - 11.45 | Seminarium: Konst/Kommunikation | C3 i C350 (G.-B. Jansson), C4 i C351 (B. Friberg) | |
13.15 - 15.00 | Föreläsning: K. Norén | IPD, Stora Hörsalen | |
To 29/11 | 10.00 - 11.30 | Seminarium: Musik/Språk | C5 i B255 (L. Skåpe), C6 i B351(F. Fridriksson) |
12.00 - 13.30 | Seminarium: Musik/Språk | C6 i B255 (L. Skåpe), C5 i B351 (F. Fridriksson) | |
14.15 - 16.00 | Föreläsning: C.-A. Hall | IPD, Stora Hörsalen | |
Fre 30/11 | 8.15 - 9.45 | Seminarium: Musik/Språk | C3 i B255 (L. Skåpe), C4 i C350 (F. Fridriksson) |
10.15 - 11.45 | Seminarium: Musik/Språk | C4 i B255 (L. Skåpe), C3 i C350 (F. Fridriksson) | |
Må 3/12 | 9.00 - 10.00 | Workshop: språk | IPD, Stora Hörsalen |
10.30 - 12.00 | Workshop: språk | C1 - C6 i salar enligt information | |
13.00 - 14.00 | Workshop: språk | IPD, Stora Hörsalen | |
14.30 - 16.00 | Workshop: språk | C1 - C6 i salar enligt information | |
Ti 4/12 | 10.00 - 11.45 | Föreläsning: E. Doverborg | IPD, Stora Hörsalen |
13.00 - 17.00 | Seminarier: matematik | C1 - C6 i respektive: | |
J. Häggström, P. Klein, A. Öhgren, J. Brzezinski | B351, C152, B158, B160, C352, C353 | ||
Ons 5/12 | 10.00 - 11.45 | Föreläsning: O. Häggström | IPD, Stora Hörsalen |
13.00 - 14.30 | Seminarium: Kommunikation/Konst | C1 i C351 (B. Friberg), C2 i C152 (G.-B. Jansson) | |
14.45 - 16.15 | Seminarium: Konst/Kommunikation | C1 i C351 (G.-B. Jansson), C2 i C152 (B. Friberg) | |
To 6/12 | 8.00 - 14.00 | Workshop: matematik | C1 och C2 i A351 |
9.00 - 15.00 | Workshop: matematik | C3 och C4 i A351 | |
10.00 - 16.00 | Workshop: matematik | C5 och C6 i A351 | |
Fre 7/12 | 13.00 - 14.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C3: Artisten A308 (G. Gårdfeldt) |
15.00 - 16.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C4: Artisten A308 (G. Gårdfeldt) | |
Må 10/12 | |||
Ti 11/12 | 8.30 - 9.30 | Föreläsning: F. Marton | Chalmers kårhus, sal RunAn |
13.00 - 16.15 | Seminarier: matematik | C3 - C6 i respektive: | |
A. Öhgren, J. Brzezinski | EL2, EL10, EL41, EL43 | ||
13.00 - 14.30 | Seminarium: Musik/Språk | C1 i B255 (L. Skåpe), C2 i B351 (F. Fridriksson) | |
14.45 - 16.15 | Seminarium: Musik/Språk | C2 i B255 (L. Skåpe), C1 i B351 (F. Fridriksson) | |
Ons 12/12 | 10.00 - 11.45 | Föreläsning: G. Emanuelsson & B. Wennberg | Chalmers kårhus, sal RunAn |
To 13/12 | 13.00 - 16.15 | Seminarier: matematik | C1 - C6 i respektive: |
J. Häggström, P. Klein, A. Öhgren, J. Brzezinski | FL51, FL52, ML14, ML15, ML16, ML17 | ||
Fre 14/12 | 13.00 - 14.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C5: Artisten A308 (G. Gårdfeldt) |
15.00 - 16.30 | Workshop: Personlig kommunikation | C6: Artisten A308 (G. Gårdfeldt) | |
Må 17/12 | |||
Ti 18/12 | 8.00 - 9.30 | Föreläsning: G. Lindblom | IPD, Stora Hörsalen |
10.00 - 11.45 | Föreläsning: B. Copp | IPD, Stora Hörsalen | |
13.15 - 16.30 | Seminarier: matematik | C1 - C6 i respektive: | |
J. Häggström, P. Klein, A. Öhgren, J. Brzezinski | EL6, EL7, EL8, EL9, EL10, EL11. | ||
Ons 19/12 | 8.00 - 12.00 | Examination | C1 - C6 i respektive: |
B160, B355, C152, C350, C249, C250. | |||
To 20/12 | 13.00 - 17.00 | Examination | C1 - C6 i respektive: |
EL6, EL7, EL8, EL9, EL10, EL11. |
Lokalerna: Bx, Cx, Dx - salarna på Pedagogen.
FLx - Fysikhuset, MDx - Matematiskt Centrum, MLx - Maskinteknik, ELx - Elektronik på Chalmers (se kartan).